Kontakt

Kontaktujte nás
Po – Čt 8:00 – 15:30

+420 800 888 558​

Kontakt
Hledat

Ve školních letácích přibyla elektronika a potřeby pro online výuku, oproti loňsku je jich více než dvojnásobek

VÝBAVA PRO PRVŇÁČKA LETOS VYJDE ZHRUBA NA 2 000 KČ, COŽ JE O 200 VÍCE NEŽ LONI
(Praha, 30. srpna 2021) – Vedle aktovek, psacích potřeb a bačkor letos zákazníci před začátkem školního roku v akčních letácích najdou i webkamery či sluchátka. Tradiční nabídku školních potřeb obchodníci rozšířili o technologie potřebné pro online výuku. V nabídce je jich dvakrát více než loni. Vyplynulo to z analýzy letáků, kterou každoročně zpracovává společnost Česká distribuční, která doručuje akční letáky obchodních řetězců. Základní výbava letos podražila, rodiče zaplatí nejméně 2 000 korun.

Nejnákladnější položkou školní výbavy stále zůstává aktovka. Za kvalitní brašnu rodiče zaplatí v průměru 860 Kč. Cena některých aktovek ale může dosáhnout až na dvojnásobek. V nabídce sice najdete i levnější batohy, které stojí kolem stokoruny. Ty jsou ale vhodné spíše pro méně náročné využití, třeba na kroužky nebo pro předškolní děti.

Aktovky pro zdravá záda

„Při výběru aktovky je pro rodiče důležité, aby se dětem pohodlně nosila a neničila jim záda. To se odráží i v nabídce obchodních řetězců. Většina aktovek v letácích, konkrétně 62 %, má ergonomicky tvarovaná záda a nastavitelné popruhy, což je důležité pro zdraví dětí,“ upozorňuje Petr Sikora, ředitel České distribuční. „Vybrat školní aktovku není hračka. Obchodníci se snaží rodičům usnadnit orientaci v široké nabídce a zboží důkladně popisují. V letácích uvádějí i další důležité vlastnosti aktovek jako jsou reflexní prvky, které pomáhají zvýšit bezpečnost dětí, nebo prodyšné polstrování pro větší pohodlí,“ doplňuje Sikora.

Ergonomie a zdravotní nezávadnost hraje důležitou roli i v dalších kategoriích zboží, jako jsou školní bačkory, psací pera, tužky nebo nůžky. V obchodech vyberete speciální vybavení pro praváky i leváky, pera, která podporují správné držení, nebo kvalitní ortopedické bačkory. Zájem o zdraví dětí se promítl i do kategorie elektroniky a počítačového příslušenství. „V nabídce najdete třeba nastavitelné vertikální myše nebo oporu zad na kancelářskou židli, aby bylo dlouhé vysedávání u počítače snesitelnější,“ upřesňuje Sikora. „Všichni doufáme, že se děti budou moci učit ve školách a ne doma při online výuce. I tak ale zřejmě technologie budou hrát ve školství čím dál větší roli. To se ukazuje i ve školních letácích. Nabídka elektroniky a příslušenství je oproti loňsku více než dvojnásobná,“ uvádí Sikora.

Základní výbava letos podražila

„Každoročně porovnáváme nabídku základních potřeb pro prvňáčky. Cena modelové výbavy letos o dvě stě korun stoupla,“

popisuje vývoj trhu Petr Sikora. Díky výběru zboží z letáků mohou rodiče na základní školní výbavě pro prvňáčka přesto ušetřit 39 % a zaplatit tak jen 2 050 Kč. Oproti loňsku podražily hlavně aktovka, pero a barevné papíry. Naopak zlevnily pastelky, nůžky a svačinové dózy.
image/svg+xml

Opřete se o silného partnera pro vaše marketingové kampaně.
Zajistíme, aby se o vás vědělo.
Jsme tady pro vás a víme, jak na to.

Newsletter

Odebírejte náš zpravodaj a buďte informovaní jako první o novinkách na letákovém trhu.