Kontakt

Kontaktujte nás

+420 800 888 558​

Kontakt
Hledat

Vánoční pečení letos zlevnilo, nejvíce klesla cena másla, které v akčních letácích najdeme za 35 Kč

V letošním roce mohou Češi pořídit balík surovin na vánoční pečení v akci za 1 043 Kč, což je o 88 Kč méně než loni. Největší meziroční pokles cen je patrný u ořechů, másla, vajec nebo mouky. Průměrná sleva v akčních letácích letos činí 28 %, největší slevu obchodníci poskytují na tuk na pečení (59 %) a vejce (38 %). Ukázala to analýza České distribuční, dceřiné společnosti VLTAVA LABE MEDIA, která před Vánoci zkoumala nabídku akčních letáků sedmi největších českých řetězců.

„Oproti loňskému roku pozorujeme mírný pokles cen za suroviny na pečení, ve srovnání s rokem 2021 jsou však ceny stále vyšší. Pečení cukroví je předvánoční tradicí, na které se často podílí celá rodina. Obchodníci to samozřejmě zohledňují ve svých nabídkách a před letošními vánočními svátky nabízejí suroviny na pečení s průměrnou slevou 28 %,“ říká Jaroslav Staněk, manažer pro marketing a komunikaci společnosti Česká distribuční.

Více stojí produkty z vanilky, na másle však letos lidé ušetří

Celková cena balíku vybraných surovin oproti loňsku poklesla o 8 procent. Procentuálně největší zdražení zaznamenal vanilkový cukr, který letos stojí v balení po 5 kusech průměrně 17 Kč, tedy o 21 % více než loni. Zdražení je znatelné také u vanilkového lusku, který lze letos v akci pořídit za průměrných 82 Kč, o 20 % více než před minulými Vánocemi. K výraznému poklesu ceny naopak došlo u másla, a to o 38 % na 35 Kč za 250 g. Levněji letos mohou domácnosti pořídit také vlašské ořechy, půl kila vyjde na 114 Kč, o 31 % méně než loni.

„Z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK víme, že tištěné letáky sledují dvě třetiny Čechů a informují se tak o výhodných nabídkách obchodníků. Před vánočními svátky tyto informace přijdou o to více vhod, protože domácnosti nakupují nejen potraviny, ale také dárky. Prakticky každý si chce na Vánoce určitým způsobem dopřát, a zároveň přehnaně nezatížit rodinný rozpočet,“ dodává Jaroslav Staněk.

Na lineckém lidé ušetří 62 Kč, na rumových kuličkách téměř stovku

Při nákupu surovin na linecké cukroví podle akčních letáků utratí Češi v průměru 176 Kč a ušetří tak 62 korun, což je 26 % z plné ceny. Balík surovin na vanilkové rohlíčky vyjde letos díky 22% úspoře na 209 Kč. Nejdráže vychází rumové kuličky, při jejichž pečení Češi utratí průměrně 244 Kč, téměř polovinu této ceny tvoří rum. I tak ale na tomto oblíbeném cukroví díky slevám domácnosti ušetří 95 Kč.

Analýzu akčních letáků sedmi největších řetězců v České republice provedla společnost Česká distribuční a zaměřila se v ní na nabídky inzerované na začátku prosince. Analyzováno bylo celkem 161 položek, které zahrnovaly základní suroviny na pečení cukroví.

Meziroční srovnání průměrných slev a cen surovin na vánoční pečení v akčních letácích

Meziroční srovnání průměrných slev a cen surovin na vánoční pečení v akčních letácích

image/svg+xml

Opřete se o silného partnera pro vaše marketingové kampaně.
Zajistíme, aby se o vás vědělo.
Jsme tady pro vás a víme, jak na to.

Newsletter

Odebírejte náš zpravodaj a buďte informovaní jako první o novinkách na letákovém trhu.