zelená linka 800 888 558

Prvňáček vyjde rodiče dráž než vloni. Cena za základní školní výbavu přesahuje 4 800 korun

Praha 21. srpna 2015

logo CD rgb vysoka kvalitaT I S K O V Á Z P R Á V A:

RODIČE ZAPLATÍ NEJVÍCE ZA AKTOVKU. PŘIPRAVIT SI NA NI MUSÍ V PRŮMĚRU 1 300 KORUN, AŽ 40 % Z JEJÍ CENY ALE MOHOU UŠETŘIT NÁKUPEM PODLE SLEVOVÝCH LETÁKŮ

(Praha 21. srpna 2015) – Rodiče prvňáčků letos za výbavu zaplatí o 760 korun více než vloni. Obchodní řetězce proto své zákazníky lákají během srpna na školní potřeby za výrazné slevy. Při pozorném výběru slev mohou rodiče ušetřit více než 1 500 Kč. Vyplývá to z analýzy, kterou již popáté připravila společnost Česká distribuční na základě letákových slevových akcí obchodních řetězců (Albert, Billa, Globus, Kaufland a Tesco).

Průměrné ceny školních potřeb se drží na stejné výši jako vloni, ceny batohů a aktovek ale meziročně vzrostly o 12 %. „Analýza ukázala, že základní výbava pro prvňáka letos podražila oproti minulému roku o 760 Kč a stojí více než 4 800 korun. Pokud lidé využijí nabízených slev, mohou ji pořídit až o třetinu levněji. Například právě u aktovek slevy přesahují i 600 korun,“ uvádí Petr Sikora, ředitel České distribuční.

Slevy se letos pohybují kolem 30 %, každá desátá sleva je dokonce vyšší než padesát procent. „Absolutně nejvyšší slevu jsme zaznamenali u tabletu, a to celé 2 tisíce korun, následují ergonomické aktovky,“ říká Petr Sikora. Výrazné slevy jsou však i na základní vybavení, například psací potřeby. „Kvalitní pero lze při využití 76% slevy sehnat za 35 korun. Chce to ale pečlivě si prostudovat nabídky ze všech letáků a na nákup se připravit,“ radí Petr Sikora.

Téměř dvě třetiny rodičů si podle atraktivity nabídky v letáku vybírají obchod, kam půjdou nakupovat. Slevy na školní pomůcky tradičně vrcholí v druhé polovině srpna, slevové letáky řetězců distribuujeme už od počátku měsíce,“ popisuje Petr Sikora. „Celková průměrná sleva na školní potřeby letos dosahuje 32 % a zaznamenali jsme větší počet slevových nabídek než vloni,“ doplňuje.

Analýzu slev školních pomůcek provedla společnost Česká distribuční, která je největším distributorem reklamních letáků v Česku. Zdrojem informací byly letáky obchodních řetězců platné od července do září 2015. Při výpočtu základní výbavy pro žáka základní školy byly započítány nejvýhodnější nabídky školních potřeb.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Další informace podají:
Barbora Sedláková, Madison PA, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: +420 251 091 282, mobil: +420 775 854 371,
Soňa Hanušová, Madison PA, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: +420 251 091 283, mobil: +420 775 422 578.

 

 

tabulka1

graf1

 

O společnosti Česká distribuční a.s.

Česká distribuční a.s. je společnost, která poskytuje a nabízí klientům neadresné a adresné doručení zásilek, reklamních tiskovin a drobných reklamních předmětů do poštovních schránek. A to nejen v ČR, ale i v několika dalších evropských zemích.

Česká distribuční:
• Ročně rozveze a doručí do poštovních schránek okolo 2 mld. letáků, což představuje více než 70 tisíc tun tiskovin.
• Týdně osloví letáky přibližně 3,7 milionu domácností, a v současnosti až u 40 % z nich tak ovlivní nákupní chování.
• Ročně provede více než 18 tisíc kontrol kvality distribuce a přes 1,4 milionu fyzických dotazů v domácnostech České republiky.
• Doručuje prostřednictvím vlastní distribuční sítě v celé České republice do 4,1 milionu poštovních schránek.
• Je specialistou na geomarketing, který klientům pomáhá určit správné oblasti pro distribuci a oslovit tak vybranou cílovou skupinu.
• Spustila unikátní webovou aplikaci LETÁKOVÁ SAMOOBSLUHA, kde si klient může naplánovat kampaň snadno a rychle on-line.

Více na www.letakova-samoobsluha.cz.