zelená linka 800 888 558

Česká distribuční byla partnerem vyhlášení Český bestseller 2014 Ostrava, 3. 6. 2015

PRAHA,  14. 6. 2015

logo CD rgb vysoka kvalitaSpolečnost Česká distribuční byla hrdým partnerem této akce v kategorii Česká literatura pro děti a mládež. Tuto kategorii jsme si vybrali, jelikož dlouhodobě svou pozornost soustředíme na pomoc dětem, aby byly zdravé, šťastné a správně se rozvíjely. 

Ve středu 14. května 2015 byl vyhlášen Český bestseller 2014, ocenění nakladatelů a autorů nejprodávanějších knižních titulů vydaných v roce 2014. Slavnostní udílení prestižních knižních cen proběhlo ve velkém sále Průmyslového paláce v Praze v rámci veletrhu Svět knihy. Šestnáctý ročník akce, jíž se tradičně účastní autoři, nakladatelé a také sami čtenáři, moderovala Miss České republiky 2004 Jana Doleželová.

Společnost Česká distribuční byla hrdým partnerem této akce v kategorii Česká literatura pro děti a mládež. Tuto kategorii jsme si vybrali, jelikož dlouhodobě svou pozornost soustředíme na pomoc dětem, aby byly zdravé, šťastné a správně se rozvíjely. Domníváme se, že právě knihy, které formují dětskou osobnost, si zaslouží naši zvýšenou pozornost. O to více nás těší, že jsme mohli být součástí celého večera.

Cenu získala kniha Ladislava Špačka „Dědečku, ještě vyprávěj“. Titul nakladatelství Mladá Fronta je volným pokračováním Špačkovy úspěšné knihy pro děti Dědečku, vyprávěj. Malá hrdinka naslouchá pohádkám a příběhům, které ji učí základům etikety a pomáhají jí utvářet si pohled na svět kolem sebe. Kniha je určena dětem předškolního a raného školního věku.

Nejúspěšnější tituly loňského roku ocenili zástupci společnosti BOOKNET provozující síť knihkupectví, a internetového obchodu KNIHCENTRUM.cz. Generálním partnerem akce je tiskárna EUROPRINT. Po předání ocenění Český bestseller za rok 2014 proběhla autogramiáda autorů, kteří byli nominováni v jednotlivých kategoriích.

Shlédnout video z předávání ocenění ČESKÝ BESTSELLER za rok 2014 můžete v odkaze
https://www.youtube.com/playlist?list=PLjMe0sHpRiSPpi91gMPQJTgcNsSpo92UF

Gratulujeme všem oceněným a těšíme se na další ročník.

Petr Sikora,
ředitel společnosti