zelená linka 800 888 558

ČESKÉ DISTRIBUČNÍ A.S. SLUŽBY NEZDRAŽÍ

ČESKÉ DISTRIBUČNÍ A.S. SLUŽBY NEZDRAŽÍ

logo CD rgb vysoka kvalitaAlternativní poštovní operátor se nepřipojí ke zvyšování cen na českém poštovním trhu
Společnost Česká distribuční, která v České republice působí jako alternativní poštovní operátor, nezvýší své ceny za doručení listovních zásilek. Aktuální cena za doručení osobního psaní do hmotnosti 50 gramů u České distribuční činí standardně 8,70 Kč bez DPH za kus, doručovací služby jsou určeny pro firmy s řádově tisícovými až statisícovými sériemi rozesílaných zásilek.


"Česká pošta se snaží třicetiprocentní zdražení obyčejných listovních zásilek skrýt za údajně výhodnou akci se "slevovou" kartou pro firmy, fungující na principu "nechci slevu zadarmo". Zákazníkům totiž místo slevy přinese desetiprocentní zvýšení ceny. Očekávali jsme, že vstup konkurence na poštovní trh přinese zákazníkům lepší služby za dostupné ceny, Česká pošta se ale rozhodla raději využít svého dominantního postavení. My závazek zlepšování služeb dodržíme a ceny zvyšovat nebudeme," řekl ředitel České distribuční Petr Sikora.
Podle názoru Asociace poštovních služeb (APS) by ani Česká pošta neměla důvod ke zdražování listovních zásilek, pokud by jiné své služby prodávala za férové ceny.


"Jednání České pošty je nestandardní. Zvyšování cen v době, kdy nastupuje konkurence, je opravdu neobvyklé, stejně jako neúčast České pošty na připravovaném systému měření kvality služeb, který aktuálně spouští naše asociace. Tam, kde je Česká pošta vystavena ostré konkurenci, což je například v oblasti doručování neadresných letáků pro smluvní klientelu, tam své ceny již několik let průběžně snižuje bez ohledu na rostoucí náklady," řekl Petr Angelis, místopředseda představenstva APS. Z dřívějších vyjádření poštovních odborů navíc vyplývá, že je to na úkor poštovních doručovatelů.
"Na druhou stranu na trhu adresné pošty, který je liberalizován prvním rokem a konkurenční prostředí se teprve tvoří, pošta zdražuje. Přitom zároveň oznamuje plány na redukci sítě pošt - zejména na venkově - s cílem dosáhnout výrazné úspory nákladů," uvedl Petr Angelis.