zelená linka 800 888 558

DEN DĚTÍ V NEMOCNICÍCH S ČESKOU DISTRIBUČNÍ A.S.

fnoNaše společnost byla u toho, když děti ve Vítkovické a Fakultní nemocnici v Ostravě, slavily Den dětí. Ve Vítkovické nemocnici předávala, za společnost Česká distribuční, dárkové balíčky Karin Bědroňová, ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě zase Hana Baumgartnerová.


„Naše společnost je dlouholetým sponzorem Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě. Majitel společnosti na děti pamatuje každý rok, ať je to Mikuláš, Vánoce nebo Den dětí. Mimo tyto svátky, kdy myslíme konkrétně na děti, sponzorujeme i pořizování vybavení na dětských odděleních. Po domluvě s nemocnící jsme vybavili pokoje pro děti na Neurologickém oddělení novými televizemi, skříněmi, dekoracemi a další. Na kojenecké oddělení jsme dodali kojenecké váhy, baby monitory a další, řekla Hana Baumgartnerová."


Den Dětí ve Fakultní nemocnici v Ostravě probíhal v knihovně dětského pavilonu, kde si převzaly na sedmdesát balíčků se sladkostmi a malými pozornostmi. Kromě dárečků byl pro děti přichystán i doprovodný program. Bývalá pacientka dětského neurologického oddělení Alžběta Suchánková si pro malé pacienty připravila promítání prezentace z návštěvy Keni. „Před dvaceti lety jsem byla v této nemocnici také léčena. Po škole jsem se rozhodla pomáhat dětem, a tak jsem jela do Keni, kde jsem se podílela na rekonstrukci místní školy," popsala Suchánková. Poštovní společnost Česká distribuční podporuje fakultní nemocnici už sedm let.


Ve Vítkovické nemocnici si balíčky převzalo 15 dětí. „Dětem udělaly balíčky obrovskou radost. Pobyt v nemocnici dokáže být někdy monotónní, a tak si malí pacienti vždy užijí každé překvapení, které pro ně přichystáme," vysvětluje primář dětského oddělení Vítkovické nemocnice MUDr. Jan Boženský.