zelená linka 800 888 558

Velikonoční slevy: vajíčka lze pořídit o třetinu levněji

T I S K O V Á Z P R Á V A:

PRŮMĚRNÁ SLEVA NA VAJÍČKA V LETÁKOVÝCH AKCÍCH JE 34 %, OPROTI LOŇSKU TAK VYJDOU O POLOVINU LEVNĚJI

(Praha 25. března 2013) – Zatímco loni se cena vajec před Velikonoci vyšplhala až k závratným 6 korunám za kus, letos lze jedno vejce ve slevových akcích nákupních řetězců pořídit průměrně za 2,60 Kč. Běžná cena se přitom pohybuje mezi 3,40 a 4,60 Kč za kus. Průměrná sleva dosahuje 34 %, na jednom vajíčku tak v akci lze ušetřit více než korunu. Vyplynulo to z analýzy společnosti Česká distribuční, která se zaměřila na slevové akce nákupních řetězců Tesco, Makro, Lidl, Billa, Albert a Norma.
Většina řetězců před Velikonocemi zlevnila vajíčka přibližně o třetinu, a to nejen klasická, ale také podestýlková a bio vejce, některé obchody nabízejí v akci i vejce křepelčí. „Podle naší analýzy se na vejcích dá ušetřit až 41 % proti běžné ceně, průměrná sleva pak činí 34 %. Na platu vajec lze v některých případech ušetřit až 56 korun, což je dobrá zpráva, pokud čekáte hodně koledníků. Oproti situaci před loňskými velikonočními svátky došlo k výraznému zlevnění," popisuje obchodní ředitelka České distribuční Michala Malčikovová.


Před velikonočními svátky zlevňuje také další tradiční sortiment. Přibližně o pětinu levněji se dá v akcích pořídit velikonoční beránek, mazanec či čokoládové figurky. Malá pomlázka se dá sehnat už za 17 korun, velká od 25 Kč.
Analýzu velikonočních slevových akcí provedla společnost Česká distribuční, která je největším distributorem reklamních letáků v Česku. Zdrojem informací byly slevové nabídky platné v březnu 2012.