zelená linka 800 888 558

Otevření poštovního trhu je výzva, na kterou jsme připraveni

Jak se připravuje společnost Česká distribuční na liberalizaci trhu a adresné doručování jsme se zeptali jejího ředitele Petra Sikory.

Nyní se na půdě Parlamentu projednává novela zákona o poštovních službách. Pokud vejde v platnost, poštovní trh se zcela otevře. Co to bude znamenat pro vaši společnost a pro vaše zákazníky?

Liberalizace poštovního trhu představuje obrovské možnosti pro společnosti, jakou jsou banky, finanční instituce, telefonní operátoři či dodavatelé energií. Budou mít možnost vybrat si pro doručení dopisů z nabídky alternativních operátorů a dramaticky tak ušetřit na adresné distribuci. Snažíme se být konkurenceschopní vůči monopolu České pošty a dokážeme doručit adresnou zásilku výrazně levněji než Česká pošta. Naši zákazníci tak budou moci významně ušetřit při rozesílání například bankovních výpisů nebo faktur. Zároveň dostanou lepší doplňkové služby a servis.

O jaké služby a servis se jedná, můžete být konkrétnější?

Česká distribuční klientovi nabízí komplexní služby. To znamená, že zajistíme tisk, kompletaci zásilek, jejich doručení a následný reporting (doručitelnost, čištění databáze atd.). Klient tak díky tomuto balíčku ušetří čas a náklady spojené se zajištěním jednotlivých služeb.

A jak jste na tom s přípravou? Kdy tyto služby budete moci nabídnout a bude to pro Vás znamenat dodatečné investice?

Pro nás se provozně příliš nic nezmění, ale obchodně je to obrovská příležitost. Trendem současného marketingu je co nejpřesnější cílení na zákazníka – tomu vycházíme vstříc dlouhodobě v neadresné distribuci, kde pomocí geomarketingu umožňujeme přesně „zaměřit“ danou cílovou skupinu. Adresné doručování je pro nás přirozeným a plánovaným vývojem. Jako alternativní poštovní operátor se na plnou liberalizaci poštovního trhu připravujeme delší dobu. Atraktivní pro naše klienty bude spojení schopnosti kvalitně doručovat adresné zásilky a zároveň poskytnout velkou přidanou hodnotu v servisu a komplexnosti, a to vše za efektivní cenu.