zelená linka 800 888 558

T I S K O V Á Z P R Á V A: Levnější Vánoce: Obchodní řetězce zlevňují jídlo a pití

Nákupem podle letáku můžete na štědrovečerní večeři ušetřit průměrně 28 %, na Silvestra 35 %.

(Praha 14. prosince 2011)Vánoce a Silvestr se blíží a vrcholí tak období velkých nákupů, kdy spotřebitelé vyhledávají výhodné ceny a balení. Díky aktuálním letákovým akcím obchodních řetězců lze výrazně ušetřit na štědrovečerní večeři a silvestrovském menu, přičemž slevy na jednotlivé výrobky se pohybují mezi 14 – 60 %. Vyplynulo to z analýzy společnosti Česká distribuční, která se zaměřila na letákové slevové akce pěti hypermarketů působících v Česku (Globus, Penny Market, Interspar, Tesco a Hyper Albert).

„Z naší analýzy vyplynulo, že pokud se zákazníci rozhodnou nakoupit vše potřebné na štědrovečerní večeři pro čtyřčlennou rodinu, mohou díky letákovým akcím ušetřit až 315 Kč. Nejvíce zákazníci ušetří na přísadách do tradičního bramborového salátu, kde se ceny snížily v průměru o 36 %. Pokud někdo plánuje silvestrovskou party pro šest lidí, ušetří dokonce až 700 Kč. Před koncem roku, kdy nákupy vánočních dárků zatíží nejednu peněženku, výhodné ceny potravin určitě všechny potěší,“ komentuje výsledky analýzy Michala Malčikovová, obchodní ředitelka České distribuční

Jestliže někdo neholduje tradiční české vánoční rybě, má možnost si díky slevovým akcím zakoupit filet lososa se slevou 25 % a na jednom kilogramu kuřecích prsou ušetřit až 64 Kč. Vlna slevových akcí zasáhla i ovoce a zeleninu a slevy se zde pohybují okolo 34 %. Například sleva na cherry rajčata ale dosáhla až 48 %.

Silvestrovské oslavy se neobejdou bez alkoholických či nealkoholických nápojů. Obchodní řetězce tak zařadily i tento sortiment do slevových letáků. „Pivaři jistě ocení multipack piva se sedmi kusy a 17 % slevou. Slevové akce se výrazně promítly také do vín a sektů, kde jsme zaznamenali až 60 % slevy,“  komentuje Malčikovová.

Analýzu letákových slev provedla společnost Česká distribuční, která je největším distributorem reklamních letáků v Česku. Zdrojem informací byly letáky hypermarketů platné v období listopad a prosinec 2011.